Pogoda w Gminie Oleśnica więcej

Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to święto, które corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Od lat kojarzy nam się ono z marszami, biegami niepodległościowymi, patriotycznymi koncertami, akademiami i wszystkim tym, co sprawia, że Polacy tłumnie wychodzą z domów, by cieszyć się z niepodległości, którą Polska odzyskała 105 lat temu. W związku z tym, w naszej gminie, podobnie jak w całej Polsce zaplanowano szereg uroczystości, na które serdecznie zapraszają: Burmistrz Miasta i Gminy Oleśnica, dyrekcja, nauczyciele, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. St. Żeromskiego w Oleśnicy, Przedszkola Gminnego im. św. Jana Pawła II, dyrekcja i pracownicy Miejsko -Gminnego Centrum Kultury, Gminnej Biblioteki Publicznej oraz druhowie gminnych jednostek OSP.

Program tegorocznego święta:

 5 listopada godz.15.00
„II Niepodległościowy Turniej Szachowym o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Oleśnica”. (Miejsko Gminne Centrum Kultury w Oleśnicy).

8 listopada godz.16.00
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Piękna nasza niepodległa”.
(Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnicy).

 9 listopada godz. 10.00
Muzyczny benefis „Dla ciebie śpiewam Ojczyzno”.
(Przedszkole Gminne im. św. Jana Pawła II w Oleśnicy).

10 listopada godz. 9.00

Uroczyste otwarcie Marszu Niepodległości „Patriotyzm XXI wieku”. Przemarsz ulicami miasta: ul. Ogrodowa, Żeromskiego, Rynek, Staszowska. Początek i zakończenie marszu
ul. Szkolna. (Publiczna Szkoła Podstawowa w Oleśnicy im. St. Żeromskiego w Oleśnicy).

 11 listopada godz. 12.00
Uroczysta Msza  Święta w intencji Ojczyzny ( kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Oleśnicy). Spotkanie przy figurze Matki Bożej Różańcowej, odśpiewanie hymnu państwowego. Złożenie kwiatów i wiązanek pod pamiątkową tablicą upamiętniającą 100. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zespół “Oleśniczanka” w odsłonie pieśni patriotycznych.

12 listopada godz.17.00
Międzypokoleniowy Koncert Niepodległościowy” – zespół STRAUSS ENSEMBLE w polskich i światowych hitach muzyki filmowej i operowej.
(Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Oleśnicy).

 

 

powrót ...
Skip to content