Pogoda w Gminie Oleśnica więcej

„Dzień Otwarty” ZUS dotyczący wprowadzonego ustawowo od 1 stycznia 2023 obowiązku posiadania profilu PUE ZUS przez płatników składek

Szanowni Państwo,

Od 1 stycznia 2023r. każdy płatnik prowadzący działalność – nawet jednoosobową – ma obowiązek posiadać profil PUE ZUS.

Ważne!

Od 16 stycznia 2023r. uruchomiliśmy proces zakładania firmom profili informacyjnych. Zakład „z urzędu” założy takie konto, jego aktywacja leży już po Państwa stronie.

PUE ZUS – jakie ma zalety?

PUE ZUS umożliwia załatwienie większości spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi, elektronicznie bez osobistej wizyty w ZUS. Przedsiębiorcy mogą składać wnioski do ZUS i korzystać z bezpłatnej aplikacji ePłatnik przeznaczonej do obsługi dokumentów ubezpieczeniowych. Mogą też kontrolować stan swoich rozliczeń z ZUS, mają dostęp do zwolnień lekarskich swoich pracowników, mogą samodzielnie tworzyć elektroniczne dokumenty z danymi z ZUS i przekazywać je do innych instytucji (np. banku lub urzędu).

Bez profilu nie będą Państwo mogli korzystać ze wspomnianych powyżej ułatwień.

Jak aktywować konto?

Sposób pierwszy- zapraszamy do ZUS

ZUS Oddział Kielce organizuje specjalnie dla Państwa Dzień Otwarty – 21 stycznia 2023r., w trakcie którego będziecie mogli aktywować profil.

GDZIE?

Staszów, ul Długa 10 od godz. 8.00 do godz. 13.00

Sposób drugi.

W drugim etapie w lutym zostanie uruchomiona usługa automatycznej autoryzacji założonych profili metodą zaufania poprzez bankowość elektroniczną, login.gov.pl, certyfikat kwalifikowany. Aby dokończyć ten proces wystarczy tylko, że klient na stronie www.zus.pl wybierze ,,Zaloguj się ‘’ za pomocą bankowości elektronicznej, login.gov lub certyfikatu kwalifikowanego, a hasło ustali samodzielnie. Do tego procesu niezbędne jest podanie unikalnego numer telefonu lub adres mailowy. Również w tym przypadku login i jednorazowe hasło klient może otrzymać na sali obsługi klientów albo podczas e-wizyty.

Masz pytania albo chcesz się umówić na konkretną godzinę dzwoń: pod nr. tel. 41 36 77 150

powrót ...
Skip to content