Pogoda w Gminie Oleśnica więcej

Dożynki 2015

Jak co roku Gmina Oleśnica miała swoje święto Dożynkowe. W tym roku gospodarzami i organizatorami dożynek gminnych byli mieszkańcy Sufczyc.

Uroczystość miała miejsce w kościele parafialnym, w niedzielę, 30 sierpnia 2015 roku. Przed sumą o godzinie dwunastej starosta dożynek Józef Śmitkowski powitał wszystkich zebranych, a ks. Marka Lejczaka, proboszcza parafii, poprosił o błogosławieństwo i Mszę Św. dziękczynną za tegoroczne żniwa. Po poświęceniu w specjalnym obrzędzie wieńca dożynkowego, który niosły mieszkanki Sufczyc, rozpoczęła się Msza Święta z kazaniem ks. Krzysztofa Cebuli.

Uroczystość dożynek zgromadziła sporą grupę wiernych z włodarzem Gminy – Leszkiem Judą.

Trzeba powiedzieć, że mieszkańcy Sufczyc w tym roku świętowali podwójnie, bo to nie tylko Dożynki, ale także uroczyste otwarcie nowo wyremontowanego i poświecenie Domu Ludowego w Sufczycach. I tak po nabożeństwie, goście ”przenieśli” na teren w Sufczycach, gdzie Rada Sołecka przy pomocy mieszkańców wsi zorganizowała uroczyste świętowanie. Program uroczystości, był dość urozmaicony, po oficjalnym otwarciu i powitaniu gości, proboszcz ks. Lejczak dokonał poświęcenia budynku, następnie Wójt, radni gminy Oleśnica, dyrektorzy szkół, reprezentanci administracji oraz przedstawiciele mieszkańców dokonali uroczystego przecięcia wstęgi. Po okolicznościowych przemówieniach mieszkaniec Sufczyc Jan Nogaś przedstawił ciekawy rys historyczny wioski, wzbogacony o własne doświadczenia i relacje. Rada Sołecka z sołtysem wsi Wiolettą Gajdą, radną gminy Jadwigą Kozioł zadbała nie tylko o ducha, ale także o ciało, bowiem każdy uczestnik niedzielnego świętowania mógł skosztować smakowitości przygotowanych na tę okoliczność. Na koniec goście bawili się w rytm muzyki, dzięki sponsorowi jakim okazał się mieszkaniec wsi.

Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystości – link

powrót ...
Skip to content