Dar serca z serca …dla Konrada

W niedzielę 13 marca br., w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Oleśnicy odbyła się charytatywna impreza, której głównym przesłaniem była pomoc zmagającemu się z nowotworem bardzo młodemu mieszkańcowi naszej gminy Konradowi Madejowi. Głównym organizatorem i pomysłodawcą eventu byli druhowie strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Oleśnicy. Świetnie przygotowaną logistycznie, z bardzo ciekawym programem artystycznym akcję poprowadzili dh Maciej Bartusiak wraz z Moniką Nowosielską. Mieszkańcy gminy, a także goście, którzy licznie przybyli na to spotkanie okazali wielkie serca i hojność, zarówno angażując się w organizację wydarzenia, jak i wspierając ją finansowo. Podczas wydarzenia miało miejsce wiele atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych. Impreza rozpoczęła się od biegów ulicznych i pokazu ratownictwa technicznego w wykonaniu strażaków OSP Oleśnica oraz Strzelce. W dalszej części programu znalazły się m.in.: występy taneczne oraz wokalne dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego oraz z Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Oleśnicy. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiła również Wiktoria Nowosielska – mieszkanka naszej gminy z grupą dzieci ze szkoły podstawowej, które uczy śpiewu i gry na gitarze oraz gościnnie Marysia Magdziarz z solowym repertuarem znanych i lubianych przebojów. Finałowym punktem programu był koncert w wykonaniu Tomasza Wolskiego i Sebastiana Tutaka, którzy od 2020 roku tworzą zgrany tandem ,,Wolskie&Tutak”.

Dużym zainteresowaniem cieszył się także pokaz sztucznych ogni, który był jednocześnie zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia. Ponadto odbył się kiermasz ciast, loteria fantowa i licytacja. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych takich jak: wata cukrowa, pokaz psów policyjnych, warsztat balonowy czy zabawy z animatorami. Tego dnia dzięki hojności lokalnych sponsorów oraz ludzi dobrej woli, każdy mógł skosztować domowego bigosu czy kiełbasy z grilla.

Duże słowa podziękowania należą się pomysłodawcom tej akcji za ich pracę i zaangażowanie, a także wszystkim tym, którzy tak spontanicznie zareagowali, i swoją postawą pokazali jak ważna jest lokalna solidarność. Można powiedzieć, że ta akcja już zakończyła się sukcesem, bowiem udowodniła, że wśród nas jest tak wiele osób wrażliwych na potrzeby drugiego człowieka.