niedziela, 28 czerwca 2026
Imieniny: Leona, Ireneusza

Konkurs plastyczny pn. „#dobrybopolski #dobryboświętokr...

Konkurs plastyczny pod patronatem Poseł na Sejm RP oraz wiceminister sportu Anny Krupka.

#DOBRYBOPOLSKI #DOBRYBOŚWIĘTOKRZYSKI

Miło nam poinformować, że Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pn. „#dobrybopolski #dobryboświętokrzyski” dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Całe wydarzenie objęła patronem honorowym Poseł na Sejm RP oraz wiceminister sportu Pani Anna Krupka.

CELE KONKURSU:

  • Prezentacja świętokrzyskich produktów regionalnych oraz promocja województwa świętokrzyskiego.
  • Zwiększenie zainteresowania produktami regionalnymi.
  • Wzmocnienie tożsamości regionalnej oraz podniesienie poziomu wiedzy na temat Świętokrzyskiego, jego historii oraz obecnego potencjału rozwojowego naszego
    Więcej

Wznowienie działalności Biblioteki – Informacja

Drodzy Czytelnicy!

W związku z rekomendacją rządu o otwarciu bibliotek, informujemy, że od dnia 4 maja br. Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnicy wznowiła swoją działalność z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, zarówno dla Czytelników jak i Bibliotekarzy, co oznacza, że:

  • Będziemy wypożyczać książki oraz przyjmować zwroty.
  • Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru i pomieszczeń bibliotecznych.
  • Czytelników prosimy o przestrzeganie obowiązku noszenia maseczek lub innym zakryciu twarzy. Zachowanie bezpiecznego dystansu społecznego (1,5 -2 m).
  • Zalecamy stosowanie rękawiczek ochronnych.
  • Zwrócone książki umieszczone zostaną w wyznaczonych do tego pudłach i objęte kwarantanną przez czas od 3 do 5 dni. Dopiero po tym czasie wrócą na półki.

Oczywiście na dzień dzisiejszy nie powrócimy do spotkań bezpośrednich tj. warsztatów, imprez i innych wydarzeń w Bibliotece, aż do odwołania. Powyższe zasady wprowadzamy z myślą o bezpieczeństwie Czytelników

Więcej

Życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy

Z okazji Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim mieszkańcom gminy Oleśnica życzymy spokojnych, a przede wszystkim zdrowych Świąt Wielkiej Nocy.

Pomimo trudnego czasu, obaw i izolacji pozostańmy w duchowej bliskości z rodziną ufając, że wielkanocne przesłanie odrodzenia napełni nas nadzieją i wiarą w lepszą przyszłość.

Burmistrz Miasta i Gminy Oleśnica

Leszek Juda

Przewodnicząca Rady Miejskiej Oleśnica

Krystyna Bator