czwartek, 25 czerwca 2026
Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

W dniu 24 czerwca 2026 roku Gmina Oleśnica reprezentowaną przez Piotra Strzeleckiego – Burmistrza Miasta i Gminy Oleśnica przy kontrasygnacie Urszuli Wójcickiej – Skarbnika Miasta i Gminy Oleśnica podpisała z Michałem Jamrożym, właścicielem Przedsiębiorstwa Budowlanego Meabud Michał Jamroży z Góry, umowę dotyczącą wykonania przedmiot umowy pn.: Przebudowa drogi wewnętrznej na działce o nr ewid. 341 w miejscowości Sufczyce od km 0+000 do km 0+460.Przedmiotem umowy jest przebudowa odcinka drogi gminnej w Sufczycach o długości 460,00 metrów oraz poszerzenie jezdni do szerokości 3,50 metra. Zakres przedmiotowego zamówienia obejmuje między innymi:
1) wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne drogi o głębokości 35 cm na całej długości odcinka na poszerzeniu o szerokości 1,00 m,
2) wykonanie warstw konstrukcyjnych drogi na poszerzeniu,
3) wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego o szerokości 3,50 m,
4) wykonanie poboczy z materiału kamiennego o grubości 8 cm i szerokości 0,50 m po obu stronach drogi,
5) renowację odwodnienia,
6) profilowanie i uporządkowanie istniejących poboczy i skarp,
Przedmiot umowy zostanie wykonany w terminie do dnia 24 października 2026 roku. Firma Meabud Michał Jamroży otrzyma wynagrodzenie w kwocie brutto: 278 520,83 złotych. 80% środków finansowych z tej kwoty stanowi dotacja celowa przyznana przez Pana Józefa Bryka, Wojewodę Świętokrzyskiego, w ramach realizacji w 2026 roku zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych.

Dziękuję Radzie Miejskiej Oleśnica za zatwierdzenie w budżecie gminy pozostałych środków finansowych na realizację tego zadania. Podziękowania, jak zawsze, należą się Paniom Kierowniczkom i Pracownikom poszczególnych referatów za przygotowanie pełnej dokumentacji finansowej, kosztorysowej i przetargowej.

Prezentowane zdjęcia pochodzą z własnych zasobów archiwalnych

Wydrukuj Pobierz PDF

Data opublikowania: 14:09, 25 czerwca 2026

Kategorie: Aktualności