Informacje dotyczące stypendium szkolnego rok szkolny 2015/2016

Informacje dotyczące stypendium szkolnego

rok szkolny 2015/2016

Termin składania:  do 15 września 2015r.

Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.
Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż kwota 456 zł.

WARUNKI UBIEGANIA SIĘ O STYPENDIUM SZKOLNE

1. Warunkiem ubiegania się o przyznanie stypendium szkolnego jest:
    •    Złożenie wniosku o przyznanie pomocy materialnej
    •    Dołączenie do wniosku stosownych zaświadczeń o uzyskanych dochodach (netto) przez poszczególnych członków wspólnego gospodarstwa domowego z miesiąca poprzedzającego miesiąc złożenia wniosku,
  2. Wnioski składa się w Urzędzie Gminy Oleśnica ul. Nadstawie 1, pok. 6
  3. Termin składania wniosków w roku szkolnym 2015/2016 dla uczniów szkół do 15 września 2015r.

ZAŁĄCZNIKI DO WNIOSKU O PRZYZNANIE STYPENDIUM SZKOLNEGO
Wykaz dokumentów do ustalenia średniego dochodu miesięcznego na 1 osobę w rodzinie:

OSOBA PRACUJĄCA:

1.  Zaświadczenie z zakładu pracy o dochodach netto uzyskiwanych w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku.

OSOBA BEZROBOTNA

1.  Zaświadczenie z Powiatowego Urzędu Pracy o pozostaniu bez pracy w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku (z prawem lub bez prawa do zasiłku).
  2. Oświadczenie o pozostaniu bez pracy i nie osiąganiu dochodu w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku dla osób nie zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy.

OSOBA KORZYSTAJĄCA ZE ŚWIADCZEŃ Z GOPS-u

1.  Decyzja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej o otrzymywanych świadczeniach

OSOBA BĘDĄCA NA RENCIE LUB EMERYTURZE

1.  Odcinek emerytury/ renty lub decyzja ZUS o przeliczeniu emerytury/ renty.

OSOBA POSIADAJĄCA GRUNTY ROLNE

1.  Informacja na wniosku o wielkości posiadanych hektarów przeliczeniowych.

OSOBA OTRZYMUJĄCA ALIMENTY

1.  Wyroki sądowe mówiące o wysokości zasądzonych alimentów lub zaświadczenie komornika

OSOBA WYKONUJĄCA PRACE DORYWCZE

1.  Oświadczenia o wysokości uzyskanego innego dochodu, nie podlegającego opodatkowaniu

OSOBA PROWADZĄCA POZAROLNICZĄ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ

1.  Oryginał zaświadczenia wydany przez naczelnika właściwego urzędu skarbowego o wysokości dochodu uzyskanego z działalności gospodarczej w poprzednim roku kalendarzowym.